“Наукове стажування у Політехнічному університеті Валенсії (Королівство Іспанія) у рамках програми кредитної мобільності ERASMUS+ (період стажування з 1.09.2018 по 03.02.2019) надало мені можливість розширити наукові обрії завдяки відвіданим семінарам і конференціям, поглибити опрацювання теми дисертації за рахунок виконаного проєкту та опанувати нову мову на курсах іспанської мови, наданих університетом”.
Аспірантка 2-го курсу Національного технічного університету України “Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського”. З 8 березня по 7 липня 2021 р. пройшла стажування в Університеті Гранади м. Гранади.
“Три насичених місяці плідної роботи над дисертацією із професоркою факультету англійської та німецької мови Хідальґо Енкарсйон Теноріо, формування корпусу промов, онлайн викладання для студентів та закінчення навчання на 1-му курсі аспірантури в КПІ, заняття спортом, спонтанні подорожі та безліч пригод і вражень — усе це я отримала і змогла поєднати завдяки участі у міжнародній грантовій програмі Erasmus+, котра щороку відкриває міжнародні можливості навчання закордоном для тисячі студентів та аспірантів”.
Університет Гранади (Universidad de Granada) був заснований у 1531 році та знаходиться в унікальній місцевості – географічне розташування близьке до Сьєрра-Невади, відмінного гірськолижного курорту, та узбережжя Середземного моря, із великою кількістю туристичних об’єктів, включаючи Мотриль, Алмунекар та Салобренью. У м. Гранада знаходяться чотири кампуси університету, а також «Campus Centro», в якому об’єднані усі центри, розташовані в історичній частині міста. Це місто — любов із першого погляду. Окрім помпезних історичних будівель, кожне місце тут має свою енергетику та шарм, котрі створюють неабиякий затишок. Тут життя вирує у повній красі, відчувається спокій і впевненість у завтрашньому дні, це помітно на обличчях місцевих жителів, котрі завжди усміхнені та життєрадісні.
“Стажування проходило на базі Міжнародної школи для аспірантів та докторантів (International school for postgraduate studies), яка вже декілька десятиліть приймає аспірантів та докторантів з усього світу, надаючи гідні умови для наукової і професійної реалізації та можливість разом у співпраці з науковими керівниками Університету Гранади просувати та удосконалювати результати наукових робіт. Інноваційний досвід, сучасний підхід до наукових проєктів, потужна методологічна та кадрова база підсилює наукові здобутки іноземних студентів.
Безмежно вдячна своїй потужній і прогресивній Alma Mater та відділу мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського, які безупинно працюють над укладанням та підписанням міжнародних договір з кращими університетами Європи для надання студентам, аспірантам і викладачам можливості отримати міжнародний досвід. Пишаюся тим, що ось уже 7 років я є здобувачем освіти такого шанованого й визнаного у всього світі університету, як КПІ ім. Ігоря Сікорського”.
Аспірантка 4-го курсу Національного технічного університету України “Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського”. З 13 вересня по 20 грудня 2021 р. пройшла стажування в Університеті Лотарингії, м. Нансі (Франція).
“Три місяці у Франції стали абсолютно неймовірним досвідом як з дослідницького аспекту, так і з культурного. Програма Erasmus+ надала мені можливість не лише ознайомитись з новими сучасними науковими підходами й алгоритмами досліджень, дотичними до теми моєї дисертації, але й познайомитись з новими людьми, налагодити наукові й особистісні зв’язки, а також познайомитися з культурою і мовою нової країни, що для мене як людини, закоханої у мови, стало справжнім дарунком долі.
Моїм науковим керівником у Франції був професор Алан Польгер, керівник лексикологічного напряму досліджень лабораторії і визнаний вчений у галузі машинної обробки природних мов і організації цифрових лексикографічних джерел. Він допомагав мені зорієнтуватися у вирі нового, спрямовував мої наукові пошуки, і є не лише блискучим вченим, але й чудовою людиною.
Стажування проходило на базі лінгвістичної лабораторії ATILF, яка є дослідною установою, вбудованою в інфрастуктуру кампусу гуманітарних наук університету Лотарингії. Навчання проходило у вигляді індивідуальних консультацій з науковим керівником Аланом Польгером. Водночас, я зареєструвалася на 2 академічні курси – один з вивчення французької мови, і другий– за темою дослідження і стажування (Relational structure of the lexicon). Ці курси не відображались в Learning Agreement і за них не були отримані навчальні кредити ЄКТС, але вони сприяли виконанню навчальних цілей стажування. Зустрічі з науковим керівником відбувались по мірі освоєння нового теоретичного і практичного матеріалу. У розпорядження аспірантів були бібліотеки та онлайн платформи, навчальні зали, наукові лабораторії та заклади харчування.”
Аспірантка 2-го курсу Національного технічного університету України “Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського”. З 1 квітня по 31 липня 2022 р. пройшла стажування в Єнському університеті імені Фрідріха Шиллера.
“Участь у програмі кредитної мобільності ERASMUS+ в Єнському університеті імені Фрідріха Шиллера, Федеративна Республіка Німеччина, з 01 квітня по 31 липня 2022 р. дозволила мені інтегруватись у міжнародну освітньо-наукову спільноту, перейняти європейській досвід проведення сучасних досліджень у галузі філології та, звісно, зануритись у цікаву культуру. Завдяки такому досвіду, який я отримала, навчаючись на третьому рівні вищої освіти, я змогла розширити коло наукових інтересів, перейняти досвід провідних науковців та чітко усвідомити, які напрями є перспективними для молодих вчених-філологів”.